Program Øst Grundspil 2014-2015

Undercup’en 2014-2015 – Øst.

Tak for jeres tilmelding til Undercup’en. Der er tilmeldt 10 hold fra Øst. 

 Jeg har derfor lavet programmet efter bedste evne således at alle hold får 6 kampe. 

Kampene spilles over de næste 4½ måned. Jeg har valgt at sætte spille dato, tid og sted på. Hvis der 

er nogle datoer som ikke passer, så aftaler holdene sig imellem om nyt kamp tidspunkt. 

 En kamp spilles over 8 ender. Sejer giver 2 points, tab giver 0. Hvis der står lige efter 8 ende, 

får begge hold 1 point.

 

 Resultater fra kampe (points, ender og sten) sendes til mig per mail (are.solberg@live.dk)fra 

det vindende hold.  Jeg vil sende en mail til jer med samlet stilling en gang i blandt. 

 

 Resulter vil også løbende blive opdateret på http://www.curling.dk/bredde/undercup/2014-

2015/undercup-resultater-oest.html

 

 Alle kampe skal være afsluttet senest 15 marts 2015. 

 

 Undercup finalen vil være i Hvidovre 21 til 22 marts 2015. Der vil komme en separat 

invitation hertil senere.

 

 Ydermere må hold bestående af nye spillere (ingen af spillerne har mere end 2 års erfaring) 

gerne have en coach på banen (under indledende kampe) som kan hjælpe og vejlede.

 

Lykke til alle sammen.. og ha det sjovt !

 

Adresser til Curling haller: 

Gentofte: Gentofte Sportspark Ishal 2, Ved Stadion 8, 2820 Gentofte

Hvidovre: Frihedens Idrætscenter, Hvidovrevej 446, 2650 Hvidovre

Tårnby: Røllikevej 5, 2770 Kastrup 

 

Undercup’en 14-15; indledende kampe Øst 

                                              Dag                        Dato Sted 

Pelle Nielsen  - Appendix Man 18:30 17-11-2014 Hvidovre 

 

Sir Williams Team  - Hyjøst Tirs 19:00 18-11-2014 Tårnby 

 

PLTL Hvidovre  - Isklumperne Ons 17:00 19-11-2014 Hvidovre 

 

Team UPS!  - Team Turtles Ons 20:00 19-11-2014 Hvidovre 

 

Pelle Nielsen  - Team Cowi Man 18:30 08-12-2014 Hvidovre 

 

Isklumperne  - Sir Williams Team Ons 18:30 10-12-2014 Hvidovre 

 

Team Turtles  - PLTL Hvidovre Tors 20:00 11-12-2014 Hvidovre 

 

Appendix  - MG90 Tirs 20:00 05-01-2015 Gentofte 

 

PLTL Hvidovre  - Hyjøst Ons 17:00 06-01-2015 Hvidovre 

 

Isklumperne  - Team Cowi Ons 18:30 06-01-2015 Hvidovre 

 

Team UPS!  - Pelle Nielsen Ons 20:00 06-01-2015 Hvidovre 

 

Team Turtles  - Sir Williams Team Tors 20:00 07-01-2015 Hvidovre 

 

Team Cowi  - PLTL Hvidovre Man 19:00 26-01-2015 Gentofte 

 

Sir Williams Team  - Pelle Nielsen Tirs 19:00 27-01-2015 Tårnby 

 

Appendix  - Isklumperne Tirs 20:00 27-01-2015 Gentofte 

 

Pelle Nielsen  - MG90 Man 18:30 16-02-2015 Hvidovre 

 

Team Cowi  - Team Turtles Man 19:00 16-02-2015 Gentofte 

 

Sir Williams Team  - PLTL Hvidovre Tirs 19:00 17-02-2015 Tårnby 

 

Appendix  - Team UPS! Tirs 20:00 17-02-2015 Gentofte 

 

Team Cowi  - Hyjøst Man 19:00 09-03-2015 Gentofte 

 

PLTL Hvidovre  - Appendix Ons 17:00 11-03-2015 Hvidovre 

 

Isklumperne  - MG90 Ons 18:30 11-03-2015 Hvidovre 

 

Team UPS!  - Sir Williams Team Ons 20:00 11-03-2015 Hvidovre 

 

Team Turtles  - Pelle Nielsen Tors 20:00 12-03-2015 Hvidovre - udsat til 19.3.2015

 

MG90  - Team Cowi Tors 19:00 20-11-2014 Tårnby 

 

Hyjøst  - Appendix Tirs 18:00 09-12-2014 Gentofte 

 

MG90  - Team UPS! Tors 19:00 11-12-2014 Tårnby 

 

Hyjøst  - Team UPS! Tirs 18:00 27-01-2015 Gentofte 

 

MG90  - Team Turtles Tors 19:00 29-01-2015 Tårnby 

 

Hyjøst  - Isklumperne Tirs 18:00 17-02-2015 Gentofte